Vides troksnis ir viens no galvenajiem fizikālajiem nelabvēlīgajiem  faktoriem, kas cilvēkam izraisa diskomfortu, stresu, veselības traucējumus un saslimšanas,  kas var novest pat pie invaliditātes.

 Ar vides trokšņa mērīšanu un novērtēšanu   Latvijā   nodarbojas  vairākas  organizācijas, no kurām tikai dažas ir apgādātas ar  mūsdienu

 prasībām atbilstošu mēraparatūru   SIA ”R & D Akustika”,   RSU Darba  un  vides veselības institūts).  Latvijas  Akustiķu  Apvienība sertificējusi  vides  trokšņa akustiskajiem mērījumiem vairākus speciālistus.

    Fizikālo izmeklējumu sektora vadītāju,  Jāni Dunduru (AML/RSU  Aroda un vides medicīnas katedras docētājs) un Andri Zabrauski ( RTU docentu), Kozlovski Gundaru, Dzintaru Lasi no (SIA "R&D Akustika"). Viņu galvenais akustisko  mērījumu darbības lauks ir dzīvojamās, sabiedriskās un ražošanas ēkas, dzīvojamās un ražošanas teritorijas.

 

                        

Arvien pieaugošu lomu iegūst prettrokšņa pasākumu projektēšana un ieviešana . Lielākā daļa pilsētbūvniecisko un konstruktīvo prettrokšņa pasākumu  un  risinājumu Latvijā izstrādāti un realizēti ar tiešu LAA speciālistu līdzdalību. Izplatītākie no šīs pasākumu grupas neapšaubāmi ir prettrokšņa ekrāni.

 

 

 

Pēdējās izmaiņas veiktas: 16.01.2011